با سلام خدمت دوستان عزیز.

چند وقتی هست که نتونستم به طور مرتب مطلب در وبلاگ قرار بدم و برخی از دوستان از این لحاظ اظهار گلایه کردند. ولی راستش رو بخواهید من دوست ندارم مطالب تکراری که در سایتهای دیگه قرار داره رو بزارم و مطلبی که میگذارم سعی میکنم کار خودم باشه و یا اینکه در هیچ سایت دیگه ای موجود نباشه. همین طور دوست دارم که مطلب رو با محتوای غنی و کامل قرار بدم که مورد استفاده مهندسان عزیز قرار بگیره. به همین دلیل کوتاهی من رو به بزرگواری خودتون ببخشید.

خوب بریم سراغ پست این دفعه که مربوط میشه به پروژه بهسازی من که در پژوهشگاه زیر نظر اساتید محترم جناب آقایان دکتر بهرخ حسینی هاشمی و دکتر سروقدمقدم انجام دادم (البته  همگروهی هم داشتم که جا داره در اینجا از زحمات ایشون هم تشکر و قدردانی کنم).

در این پروژه یک ساختمان بتنی ۷ طبقه با سیستم قاب خمشی + دیوار برشی در هر دو جهت با سقف تیرچه بلوک و پی منفرد که تحت آیین ۲۸۰۰ زلزله ویرایش دوم تحلیل شده است مورد بررسی قرار گرفته است.

گامهای انجام این پروژه به ترتیب ذیل می باشد:

۱- انتخاب مدل تحلیلی

۲- تعیین کرانه پایین مقاومت و مقاومت مورد انتظار مصالح

۳- انتخاب روش تحلیل

۴- تعیین اعضای اصلی و غیراصلی

۵- مدلسازی شالوده

۶- دسته بندی دیافراگم ها

۷- کنترل طول گیرایی میلگردها

۸- اثرات پی-دلتا

۹- اثر همزمان مولفه های زلزله

۱۰- ترکیب بارگذاری ثقلی و جانبی

۱۱- بدست آوردن DCR اعضا

.....


البته این پروژه به همراه یکسری کد برنامه نویسی به زبان متلب هست که خروجی نیروهای تیر و ستون رو که به صورت اکسل هست رو مورد تجزیه و تحلیل قرار میده تا خروجی های لازم رو تولید کنه.

همچنین چند فایل پاورپوینت رو ضمیمه میکنم که مربوط به کلیاتی در مورد بهسازی سازه ها و  یک کنفرانس در رابطه با بهسازی سازه های بنایی می باشد (این سمینار هم کار دو تا از دوستان خوبم آقای مهدی پارسائیان و سهیل رمضانی می باشد). آخرین فایل هم یک پروژه کار آقای مهندس امیربادپی (که به نظرم بهتر از پروژه خودم هم هست) می باشد. امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار بگیره.

طبق معمول منتظر نظرات و پیشنهادات و سوالات دوستان عزیز هستم.

موفق باشید.


دانلود پروژه بهسازی (فایل word)

کد برنامه ها به زبان متلب

فایلهای etabs (آنالیزهای مودال، پوش آور، استاتیکی معادل و طیفی)

فایلهای اتوکد سازه

فایل اکسل بارگذاری

کلیاتی در مورد بهسازی سازه ها

سمینار بهسازی سازه های بنایی

نمونه پروژه بهسازی